4 grudnia, 2023

Moje Blog

Kolejna witryna WordPress

Antykoncepcja awaryjna a waga

2 min read

Antykoncepcja awaryjna to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku kiedy nieodpowiednio zabezpieczyliśmy się podczas stosunku. Sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o nieplanowaną ciążę. Działanie tego rodzaju antykoncepcji jest jednak zależne od wielu czynników: jednym z nich jest waga. Jak wpływa ona na działanie antykoncepcji awaryjnej?

Dlaczego waga wpływa na działanie antykoncepcji awaryjnej?

Antykoncepcja awaryjna działa poprzez opóźnianie owulacji oraz utrudnianie plemnikowi dotarcie do komórki jajowej. Jest to możliwe dzięki progestagenowi, hormonowi, który znajduje się również w tradycyjnych tabletkach antykoncepcyjnych.

Według najnowszych badań w przypadku kobiet o większej wadze substancja może za bardzo „rozwadniać się” w organizmie, a tym samym może nie zadziałać odpowiednio. Według lekarzy bezpieczna waga w przypadku przyjmowania antykoncepcji awaryjnej to 70 kilogramów. Powyżej tej wagi środek może po prostu nie zadziałać.

Najgorsze jest to, że ciężko będzie nam ocenić, czy tabletka zadziałała, czy nie – będzie to w stanie docenić dopiero ginekolog.

Antykoncepcja online – czy w ten sposób można uzyskać antykoncepcję awaryjną?

Tak, teraz zdobycie antykoncepcji awaryjnej może odbyć się bez wychodzenia z domu. Medyk online może wystawić nam receptę na takie środki podczas konsultacji online. Jak ma się do tego wszystkiego ginekolog? Recepta online w tym przypadku nie musi być wystawiana przez ginekologa – lekarz podczas konsultacji online zada nam wszystkie niezbędne pytania, również te dotyczące naszej wagi.

Na podstawie naszej odpowiedzi przepisze nam wskazaną metodę antykoncepcji online. Doradzi nam jak ją zażyć, powie nam czego możemy się spodziewać w nadchodzących dniach i odpowie na wszystkie nasze pytania.

Antykoncepcja – recepta online na tabletki

Przy pomocy konsultacji online może być też wystawiona e-recepta na tabletki antykoncepcyjne. To właśnie one powinny być naszą standardową metodą chronienia się przed ciążą. Antykoncepcja awaryjna, jak sama nazwa wskazuje, powinna być używana tylko w sytuacjach awaryjnych. Zwłaszcza że, jak widać, nie jest ona stworzona dla wszystkich.

Jeżeli ważymy ponad 70-75 kilogramów, musimy być świadome, że antykoncepcja awaryjna może na nas nie zadziałać. W przypadku takich osób należy dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji tradycyjnej i właściwe ją stosować, aby nie zajść w nieplanowaną ciążę. Nie martwcie się – podczas konsultacji online lekarz na pewno zapyta Was o wagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.